HOME     APPLY     INFORMATION REQUEST     CONTACT     DIRECTORY          
   
Alumni Profiles
 
Juli Abbott '93 Mark Larson '97
Jim Potter '63, '67
Rick Adams '96 Kim LeBlanc '05
Shaina Adams '05 Arlene Leonhardt '55
Shari Albright '83 Jeff Livingstone ’95
Joel Allison '73 David Lopez '75
Joe Armstrong '65 Michael MacDowell '69 
David Ash '76 Steve Mach '92
Gwynne Ash '90 Matt Magee '83
Roger Barajas '98 Robert Weech-Maldonado '83
Anthony Barrese '97 Phil Mani '80
Dan Bauer '94 Jennifer Krejci-Manwaring '95 
Annell Bay '77 Ashley Maranich '98
George Becknell '78 Amanda Martinez '06
Markettea J. Beneke '73 Gus Martinez '93
Bill Bennett '73 Elisa Massimino '82
Darrell Bennett '97 Thomas Matney '49
Jeff Bennett '05 Kevin McConnell '05
Brian Bethea '95 Mark McCullough '11
Kathy Bieser '97, '98 Hilary McKinney ’07
Diane Blair '95 Matt Mead '84
Jeff Bode '96 Belinda Menchaca '84
Van Blumreich '05 Chris Mest '79
Dana Lindsley Born '85 Richard Middleton '69 
Mario Bosquez '78 Mindi Miller-Davis '89
Danny Bourque ' 04 Wendy Duncan Miller '95
Jeremy Boyce '03 Tim Miller '93, '94
Jamie Brickhouse  '90 Travis Mills '09
Pete Broderick '84 Cristina Miranda '08
Jim Brown '99 Kevin Mohs '87
Melissa Brownell '64 Lisette McSoud Mondello '78
Faith Brozovich '03 Bill Molina '84
Renee Burkett '75 Maryrose Monroe '84
Laura Cabo '79 Susan Calkins Montagna '82
Colin Campbell '84 Trent Moore '95
Judy Canales M'91 Greg Morris '93
Celina Cardenas '03 Jeffrey Mueller '00
Tracy Cavallini '94 Nate Muncaster '95 
Sheridan Chambers '97 Elaine Hodges Nekritz '79
Denise Chavez '74 Jim Nelon '71
Chris Chiara '06  Nina Nichols ’92
Claudia Chittim '00 Lydia Ortiz '96
Jackie Claunch '66 Jayne Pace '43
Elizabeth Cobbe '01 Linda Pace '80
Ana Unruh Cohen '96 Dawn Padula '97
Helen Degen Cohen '57 Clare Parry '03
Jana Klepac Cole '87  Dave Pasley '77
Jill Graham Collins '70  Garth Pauley '93
Megan Collum '01
Uma Pemmaraju '80
Jim Comer '66 James Pepper  '85
Nathan Cone '95 Laura Yeo Perez '06
Tess Coody '93 Alex Peterson '05
Justin Cooper '82 Ron Piretti '71
Jan Naylor Cope '78 Jim Potter '63, '67
Adrienne Cortez '95 Sandra Ragan '71
Rhonda Crawford '89 Geary Reamey '70 
Lou Ann Cowart Crisler '69
Rachel Rebouche ’99
Fred Davis '74 Kent Redding '86
Laura De Anda '91 Matt Reedy '79
Trish DeBerry-Mejia '87 Royce Renfrew '85, '89
Mark Davidson '06 Chris Reynolds '06
Tim Derk '79 Charlie Roadman '92
David Diaz '87 Jamie Roadman '94
Jim Dicke II '68 George Roark '96 
Laura Hankins DiSilverio '83 Ross Rocketto '07
John Dossett '87 Joe Rodriguez Jr. '74
Michael Drudge '73 Alyson Rose-Wood '03 
Jenny Dunham '98 JoAnne Russell '75
Kai Dupe '86 Marjorie Mae Russell '67
Marcy McCarron Eason '75
Ria Van Ryn '02
Sheena Edwards '95  Patricia Salmon '54
Karen Eller '98  Britt Salvesen '89
Dirk Elmendorf '97 Erik Sanden '93
Sara Collins Emerick '38 David Schlosser '90
Bonnie Flake '77 Mary Rohde Scudday '71
Ron Fortin '08 Nick Shockey '09
Emilie Foster '69 Rory Siefer '02
Chris Gaffney '92 John Silber '47
Philip Gates '08 Rex Smith '74
Adam Geyer '07 Steve Smith ’99
Gisela Girard '82 Steve Smith '88
Jean-Louis Goblet '87 Octavio Solis '80, '83
Leah Goldstein '07 Jules Spector '04
Paul Goode '77 Barnabas Sprinkle '98
Nivia González '68 Diane Stanley '65
Jeff Gottfried '98 Jennifer Hauri Stanley '90
Charlotte Grizzle '48 Kristin Stark '97
Frank Guerra '83 Jeff Strain '91
Jason Hafner '93  Aisha Sultan '96
Russell Hair '58 Talley Summerlin '88
Jennifer Hagin '93 Jim Timmins ’76
Cecil Hale '38 Terris Tiller '00
Jeffrey Hall '84 Doug Travis '75
Louise Locker Hall '71 Mark Tucker '99
Kelly Hanson '98 Jerheme Urban '03
Eric Hansum ’97 Lissa Walls Vahldiek '80
Whalin Harter-Leahy '04 Ernie Valdes '60
Richard Hatcher '75 Sara Dastgheib-Hosseini Vinarov'92
John Haupert '83 Anna Wade '02 
Krista Hensel  '00 Rebecca Walker '98
Marshall Hess '88 Laurie Themm Walker '71
Casey Hibbard '95 Natalie Walrond '93
Kevin Higginbotham '93 Chris Weber '93
Raul Hinojosa '78 David Weekley '75
Nicole Hobbs ’02 Steve Wegner '79
Robert Holleyman '76  Ben White '51
Lee Hunnell '58 Terry Durkin Wilkinson '74
Rushton Hurley ’89 Scott Williams '89 
Jin In  '95 Jeff Wilson ’97
Mary Ullmann Japhet '84 Jeff Wilt '83
Davey Johnson '64 Louise Woerner '64
Michael Johnston '77 Leanne Wood '03
Brian Joseph M.83 George Worthington '76
Raymond Judd '56 Nora Ziegenhagen '04
Deborah Fuller Jung '75 Scott Ziegler ’72
Richard Kannwischer '95  
Kathleen Keene '99  
Lowell Keig '85  
Karin '93 and Brendan Kelly '94  
Vanessa Kenon '88  
Martha King  '08  
Rebecca Nelson ’82 and Michael Kruc ’83